Údržba nůžek Fiskars pro domácnost

Držadla všech nůžek Fiskars jsou vstřikovaná přímo na čepele. To je maximálně hygienické provedení, jaké lze provést. Je to proto, že ve spojích nejsou žádné praskliny ani mezery, ve kterých se mohou hromadit nečistoty a bakterie. Držadla nůžek jsou vyrobená z nárazuvzdorného plastu. Nůžky řady Classic, Functional Form, nůžky recyklované a Inspiration mají čepele vyrobené z kalené švédské oceli Sandvik o tvrdosti HRC 55 až HRC 57 bez obsahu niklu. Čepele jsou přesně vybroušené a lze mezi nimi snadno nastavovat přítlak povolením nebo utažením šroubku.

ÚDRŽBA NŮŽEK FISKARS PRO DOMÁCNOST:

Většina držadel u nůžek Fiskars Classic je vyrobená z polybutylen-tereftalátu (PBT). Plastu, který lze účinně sterilizovat buď pomocí gama záření nebo v autoklávu. Pokud používáte autokláv, teplota by neměla překročit 137 °C. Je také užitečné udržovat čepele stále ostré pravidelným používáním ostřiče na nůžky Fiskars Clip-Sharp. Nůžky Fiskars je možné zpravidla umývat i v myčce na nádobí.

SKLADOVÁNÍ NŮŽEK FISKARS:

Některé z nůžek Fiskars se prodávají se skladovacím krytem, díky kterému se nemůže stát, že by se někdo o nůžky pořezal při jejich hledání v šuplíku. Tento kryt zároveň nůžky chrání před poškozením a udržuje je déle ostré.